- Štítky blogu
- L'Amour night
- Fetiš kalhotky
- Krejčová
- Fetiš
- PVC
- Sex
- Flirt
- Moře
- Láska
- Prázdniny
- Modelky
- Saténová přehlídka
- Módní přehlídky
- Moderní design
- Léto
- Šití
- Satin fashion
- Švadlena
- Saténové pyžamo
- Kvalitní objektiv
- 5 let
- Pevné ohnisko
- Nový objektiv
- 5. narozeniny
- Kvalitní foto
- Vystoupení
- Galerie
- Módní přehlídka
- Oslava
- Satén
- Výročí
- Nové produkty
- P.M Klub
- Erotická noc
- Zpětná vazba
- Zábava
- Zpěvačky
- Burlesky
- Ženská smyslnost
- Odhalte tajemství
- Noc plná vášně
- Nikon
- Vedro
- Hodnocení
- Restart e-shopu
- Krejčovina
- Žena Mdž
- Švadleny a Mdž
- Vznik Mdž
Jak vlastně vznikl šicí stroj?
Šicí stroj vznikl z důvodu zjednodušení a zrychlení ručního šití pro potřeby armády. Přibližně roku 1795 se objevil první nákres šicího stroje. Je připisován Thomasu Saintovi z Velké Británie který, ale nikdy nebyl realizován.
Roku 1814 dokázal sestrojit fungující stroj rakouský vynálezce Joseph Maderspeger. Dále roku 1830 přišel další typ stroje od Francouze Barthélémy Thimmoniera. Šití vázaným stehem s dvojí nití, strojní jehlou s očkem blízko hrotu a člunkem vynalezl Walter Hunt roku 1833.
Roku 1856 čtyři americké firmy patentovaly typy strojů. Ostatní výrobci pro vyrábění určitého typu stroje museli zaplatit pro jejich výrobu licenci. Před rokem 1878 si Joseph Merrow patentoval první obšívací stroj overlock. Na trh po té v roce 1889 přinesl prví stroj s elektrickým pohonem Saten Singer. Postupem času ze šicí stroje modifikovali a začali se využívat i pro šití obuvi a různých typů brašen.
Před uplynutím 20. století, se šicí stroj stal součástí každé domácnosti. U některých modelů i vhodným kusem nábytku do obývacího pokoje. Některé typy elektrický šicích strojů lze i dodnes přenášet v kufříku. Domácí šicí stroje se v Československé republice vyráběly ve firmách Lada v Soběslavi, Minerva v Boskovicích a Zeta v Brně. Dnes se stále vyrábějí Šicí stroje značky Lada a Veronica.