Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 8-22 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Novinky
17.06.2022
Likvidace Satin fashion
  Dámy a pánové.   V životě několikrát přijde chvíle, kdy musíte oznámit něco, pro co hledáte ta správná slova. A tohle je přesně oznámení ... číst celé
06.02.2022
Nesuchý únor
Vážení přátelé lesku a luxusu. Držíte suchý únor? Ne?! Z toho si nic nedělejte, my také ne. Máme pro Vás pár únorových novinek kolem naší značky S... číst celé
24.01.2022
Jsi hacker?
Chceš zaplatit a nechceš, aby kdokoliv věděl za co? Máš bitcoiny a rád s nimi platíš? Nebo máš prostě jen ráda moderní technologie a jsi s Googlem 2... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Láska s vůní Itálie
13.10.2019

Láska s vůní Itálie

Sedím v pokoji, mezi nevybalenými kufry a odmítám se vrátit do reality. Ještě mě trochu bolí ramena spálená italským sluníčkem a doposud cítím jemné doteky jeho drsných rukou na mé pokožce. Zatímco obyčejní lidé si z dovolené vozí mušle, já si přivezla suvenýr v podobě láskou naplněného srdce. Není zlomené, to ne! Jen trochu rozbolavěné dálkou, která ho dělí od své polovičky, jenž tepala stejným rytmem.

Příčina toho, proč sedím mezi zavazadly dlouhé minuty a odmítám započít s vybalováním v domnění, že bych tím události minulých dnů definitivně smetla do propadlišť dějin, se jmenuje Bruno. Ale abych nepředbíhala...

Moje dovolená měla být nevšední, to ano, ale tak trochu jiným způsobem. Tohle jsou mé poslední prázdniny předtím, než se stanu ekonomicky aktivním občanem. Se svou kamarádkou se střední jsme plánovaly si to pořádně užít, taky kdy jindy, než ve sladkých dvaceti letech, těsně po té, co jsme s úspěchem odmaturovaly.

Své dobrodružství jsme připravovaly dlouho dopředu a jako cílovou destinaci jsme zvolily italský ostrov Ischia. Letní románek jsme však zahrnout do plánů zapomněly.

První dva dny se nedělo nic zvláštního, prostě prázdninová idylka. Ale pak to přišlo a já ho zahlédla poprvé... Vynořil se z rozbouřených vln, kde se předtím potápěl, doslova jako bůh moří Poseidón.  Bruno je muž, jenž mi s temperamentem Italům tak vlastní, vtrhl do života silou vichřice. Sekundu po tom, co jsem ho zahlédla na pláži, nebylo nic stejné, jako předtím. Tento třiatřicetiletý Ital získal mé srdce na první dobrou a když odložím skromnost, ani já mu nebyla lhostejná, což se za nedlouho ukázalo jako pravdivé. Mnozí, včetně kamarádky mé náhlé pobláznění přisuzovali slunečnímu úpalu, já však věděla, že to bude vážnější. Příznaky totiž evidentně poukazovaly na střelná poranění šípem Amorovým.

Nadcházející události měly rychlý spád. Jakoby náhodou jsme se potkali další den při cachtání ve vodě a další den znova a pak už to nebyly jen plánované náhody, nýbrž regulérní schůzky. I když Bruno mluvil česky jen trochu, rozuměli jsme si více než dobře. Zbytek dovolené jsem strávila na růžovém obláčku vysoko v nebesích. Nepopsatelně nádherný pocit s trochou závratě. Pakliže takhle vypadá zamilovanost, jsem v tom až po uši!

Jediným mráčkem na azurovém nebi byl můj blížící se odjezd. Poslední večer před návratem stojím s Brunem na pláži. Strašlivá úzkost svírá mé srdce, jako bych stála na kraji nekonečně hluboké propasti, jako by po rozloučení s mou italskou láskou bylo velké nic... Vlny přílivu se rozlévají po pláži až k nám, snad se pokoušely svým chladivým dotekem uhasit nekonečný žár, jenž z nás sálal. Marně! Lehčí by bylo umlčet ohnivý kotouč slunce, který se právě loučil s obzorem.  Nebýt hluku upovídaných racků, mohlo být slyšet, jak naše srdce prorůstají. Navzdory teplému počasí se mé tělo nezvladatelně třáslo.

 S houstnoucí tmou byly polibky vroucnější a Brunovy doteky naléhavější. Nebránila jsem se. Proč taky? Každý jeho dotek mi způsoboval výbuchy rozkoše. Jemnému větříku, jenž vanul z dálek moře, teď už ani oděv nebránil v tom, aby mě hladil po celém těle. Co se dělo dál? To je tajemství, jenž ulpělo na oblázcích písku. S prvním odlivem zmizí do hlubin moře, v mém srdci však zůstane napořád.

Z posledního polibku na letišti budu čerpat ještě hodně dlouho..

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Naše videa

© Copyright 2021 Jan Sexaten Jurik
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz