Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-So, 8-20 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
08.10.2019
PPL a PPL parcel shop a PPL Slovensko
Naše nabídka dopravců je po týdnu zase o něco bohatší! Od dnešního mokrého úterního odpoledne máte možnost si váš balíček s tajným obsahem zaslat na P... číst celé
06.10.2019
Jsme všude s tebou
Už jsme skoro na všech sociálních sítích. Na Facebooku, Pinterestu, Twiterru, Instagramu a Youtubu. Všude se snažíme vám přidávat zajímavé příspěvky. ... číst celé
29.09.2019
Nejsme mafiáni!
Už nám to také funguje. Platební brána ThePay, umožňující platební styky přes internet, si během minulého týdne ověřila naši věrohodnost. K implementa... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Jsme všude s tebou

 

| Doprava

 

| Platba

 

  1. Úvod
  2. PŘIJÍMACÍ POHOVOR

PŘIJÍMACÍ POHOVOR

PERFEKTNÍ OBLEK JE POLOVINA ÚSPĚCHU!

DOBRÉ RADY JAK USPĚT NA POHOVORU

Nejdůležitější věc je psychická příprava. Pokus se odbourat svůj strach, nervozitu a špatné předsudky jako: ,,Stejně to nevyjde, přijmou někoho jiného." Ber to z té druhé strany. Vždyť budeš vstupovat do něčeho nového a zajímavého. Právě jdeš změnit svoji budoucnost! Jdeš určovat svůj směr svého života. Ať se budeš zajímat o pozici obchodní zástupkyně, advokátní koncipientky, konzultantky, účetní nebo manažerky, vždy je důležité perfektně vypadat. Elegantní a upravený vzhled je velká část úspěchu z prvního dojmu, který při setkání vytvoříš. Dále je dobré zvolit lehký make up a lehké nalíčení. Pouze lehce zvýrazni svůj obličej. Do uší žádné přehnané kruhy a na rukou řetězy, jak pokladní z kovošrotu. Vhodné je doplnit celek lehkým příjemným parfémem. Sama víš, jak tě zaujme muž, který příjemně lehce zavoní, naproti přesmraděnému voňavkářovi. Ideální úprava nehtů je klasická francouzská manikúra, oproti oranžovomodrým výstřelkům, které tvoji ženskost příliš nepodtrhnou. Nežvýkej, ale měj svěží dech.

Když už začne samotný pohovor, podej dané nebo přítomným osobám ruku a pevně ji stiskni. Dlaň podávej rovně ve výši paže. Nezakrucuj ji k tělu ani od těla. Nepodávej ruku ,,ze shora" ani ,,na placáka" jako by sis s panem ředitelem chtěla plácnout hned, co ho poprvé vidíš. Personalisté a většinou přítomní vedoucí a tví budoucí šéfové, už jen z podání ruky dokážou odhadnout tvoji povahu, tvůj postoj k lidem a jaká jsi osobnost. Pokud nechají mluvit první tebe, stručně se představ, řekni něco o dokončené škole, pokud již máš za sebou jiná zaměstnání, zmiň se o hlavní náplni práce.

Moc nerozebírej podrobnosti a nerozpovídvej se. Pokud budou chtít vědět podrobnosti, zeptají se na ně. I tak ale nejdi hluboko do podrobností, pokud jsi nervózní povaha, mohla bys ses zamotat. Nemluv o tom, jak máš hrozně ráda koně nebo jak ráda v sobotu relaxuješ stříháním angreštu, nebo že tvůj koníček je lakování prken. V podstatě to stejně na pohovoru nikoho nezajímá. O tom si pak budeš povídat s kolegyněmi. Raději zmiň věci související s prací. Pokud tvá náplň práce bude s počítačem, řekni, že se zajímáš a výpočetní techniku a že jsi samouk a vše co umíš na PC, ses naučila sama. Pokud budeš obchodní zástupce a předpokládá se, že denně budeš objíždět obchodní partnery, řekni, že už od mala ráda cestuješ autem.

Mluv obecně, spisovně, ale hlavně pozitivně. Nikdy nemluv negativně o svém současném nebo budoucím zaměstnání nebo zaměstnavateli, i když tě to tam už nepředstavitelně s... . Nejen, že by sis před sebou rovnou zavřela dveře, ale zároveň si také vázána tajemstvím o poskytování jakýkoliv informací o svém minulém nebo současném zaměstnavateli, a to i dokonce několik let, pokud již pro tuto firmu nepracuješ. Pokud jsi nikdy nečetla svoji pracovní smlouvu, věř tomu, že bys tam ujednání v tomto smyslu našla. I na novém pohovoru tímto ukazuješ, jak se jednou budeš vyjadřovat o budoucím zaměstnavateli.

Doslova se našprtej všechno o firmě, ve které se ucházíš o místo. Kdy a jak vznikla, čím se zabývají, co jsou jejich principy a cíle. Co a kam prodávají nebo jaké služby poskytují. Kdo je jejich zákazníkem a proč. Pokud sis někdy informace o různých firmách zjišťovala, máš to snadnější. V podstatě každé firmě jde pouze o obrovský obrat s co nejvyšším ziskem, ze kterého dají co nejmenší podíl svým zaměstnancům, kteří budou dělat od rána do večera s úsměvem na tváři, a to s plněním cílů na 130 %, a budou vytvářet dobré jméno společnosti. Ty akorát potřebuješ vědět, jak toho daná firma dosahuje.

Když přijde ten moment, kdy se tě zeptají: ,,Chcete se na něco zeptat?" , ptej se. Zeptej se třeba, jak bude vypadat tvůj pracovní den hned od rána a co přesně budeš dělat. Ptej se na zaměstnance firmy. Co dělají oni, jak je společnost rozdělena a kdo se čím zabývá. Jaká je náplň práce těch ostatních. Jak si představují firmu za rok. Jaké jsou jejich dlouhodobé plány. Určitě zaboduješ víc, než když se zeptáš, zda mají v kuchyňce automat na presso a jestli zaměstnanci dostávají mlíčka zdarma. Pokud se nezajímáš o pozici top manažerky, neptej se, zda tvůj firemní vůz bude BMW nebo AUDI.

Pokud si na pohovoru, kde jsou přítomni pouze muži, využij svoji nejmocnější zbraň a neboj se lehce flirtovat a dělat svůdné pohledy. Vystupuj sebevědomě a pevně. Buď sama sebou a nepřeháněj. Mysli na to, že i lidé, co tyhle firmy vedou, jednou takhle také seděli v zasedačce a potili se při pohovoru. Na daný den se pořádně vyspi. K snídani si dej vločky a ovoce. Žádné energetické drinky v plechovkách! Akorát tě po nich bude žaludek bolet ještě víc a žádnou energii v sobě stejně nemají! Po probuzení mysli pozitivně a těš se na novou budoucnost. Oblékni si náš saténový oblek a vykroč úspěchu vstříc. Určuj svůj směr! Sexaten.

-SF-

 

Novinky z našeho blogu

© Copyright 2019 Jan Jurik
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.